CÉGLISTAPANASZ - CÉGEKRE Munkavállalóktól - megtörtént esetek - írj Te is!

Átvertek egy CÉGNÉL ahol dolgoztál? Csalódott vagy? Úgy érzed igazságtalanság ért? Vagy csak informálódni szeretnél, mire számíthatsz? Megpróbálunk segíteni és mi is kérjük, osszd meg velünk negatív tapasztalataidat!

Vállalkozás indítás - kérdések és válaszok kezdőknek

2012. 03.19.

„Honnan tudhatom meg előre, hogy mennyire lesz piacképes az ötletem?"

Első körben fontos, hogy eldöntse, milyen termékkel, szolgáltatással szeretne betörni a piacra az ötlet kapcsán.

Ezt követi egy piackutatás, ami kijelöli az irányvonalakat, illetve segít annak eldöntésében, hogy mennyire érdemes belevágnia az ötlet megvalósításába.

A piackutatás célja, hogy a leendő piacunkat, vevőinket, versenytársainkat megismerjük.

Miért fontos ez? Mert ezek figyelembevételével tudjuk már idejekorán megállapítani, hogy az elképzelt termékünk, szolgáltatásunk sikeres lesz-e! Ezen túl arra is választ kaphatunk, hogy miként érdemes tovább finomítani, alakítani az elképzelésünket, hogy az még eredményesebb lehessen.

Ahhoz, hogy a piackutatásunk sikeres legyen, meg kell határozni a termékünk, szolgáltatásunk célcsoportját, akinek majd el akarunk adni. Természetesen ugyanerre a célcsoport leszünk kíváncsiak a piackutatásunk során is.

Milyen módszerei vannak a piackutatásnak, azaz a piac (vevők, szállítók, versenytársak) megismerésének?

A lista igazából kimeríthetetlen. Gondolhatunk az egyszerű beszélgetésektől kezdve, a kérdőívezésen, a megfigyelésen keresztül akár a tudományosabb, fókuszcsoportos interjúkig. Igazából ez egy kreatív munka, amely lényege, hogy minél több ismeretet gyűjtsünk a piacunkról.

Mit érdeme megtudni a (leendő) vevőinkről?

Minden olyan ismeretre szükség van, amely segítségével konkrétabban, ügyesebb tudjuk őket kiszolgálni, vagy éppen megszólítani majdani marketing-kampányaink során.

Így például: lakhely, kor, nem, családi állapot, anyagi helyzet, iskolai végzettség, életmód, vásárlói szokások, mi befolyásolja a fogyasztók vásárlói döntéseit, milyen az árérzékenységük, hol és milyen  gyakran vásárolnak, mit olvasnak (online/offline), milyen problémákkal, kihívásokkal kell szembenézniük, stb.

Mit érdemes megtudni versenytársainkról?

- Kik lesznek a fő versenytársaink a piacon.
- Termékeink / szolgáltatásaink mennyiben különböznek az általuk kínált termékekhez képest. (Ez az eltérés nagyon fontos feltétele a majdani sikereinknek!)
- Nekik kik a célpiacuk.
- Ők milyen módszerekkel juttatják el termékeiket a fogyasztókhoz, milyen árpolitikát alkalmaznak.
- Hol, hogyan és milyen promóciós tevékenységet (pl. reklám) folytatnak
- Illetve melyek a gyenge és erős pontjaik.

A piackutatáshoz rengeteg helyen talál információt, tankönyveket, segédkönyveket, amelyek alapján el tud kezdeni dolgozni.

További konkrét kérdéseket piackutatással kapcsolatban a kommentek közé kérünk!

Az alábbi linkek hasznos olvasmányok a Port & Hunt Kft. írásaiból, amelyek szintén segíthetnek Önnek:

A kérdést megválaszolta Hegyi Gábor és az EFKE együttműködő partnere: Porter & Hunt Kft.

Üdvözlettel, Hegyi Gábor
Fiatal és Kezdő Vállalkozók Egyesülete, elnök


Vállalkozás indítás: Működési engedély - Tudnivalók

Ebben az írásban a vállalkozások működési engedélyéhez kapcsolódó tudnivalókat gyűjtöttük össze.

Minden üzlet esetében kell kérni működési engedélyt?

Nem. A 2009. október 1-jétől hatályos szabályozás értelmében csak az alább felsorolt, ún. "üzletköteles termékek" forgalmazása esetén kell működési engedélyt kérni.

Üzletköteles termékek:

  1. a dohánytermékek;
  2. a kémiai biztonságról szóló törvény szerinti veszélyes anyagok és készítmények;
  3. az egyes festékek, lakkok és járművek javító fényezésére szolgáló termékek szerves oldószer tartalmának szabályozásáról szóló kormányrendelet hatálya alá tartozó termékek;
  4. állatgyógyászati készítmények és hatóanyagaik;
  5. fegyver, lőszer, robbanó- és robbantószer, gázspray, pirotechnikai termék (a játékos pirotechnikai termékek, valamint a kis és a közepes tűzijáték termékek kivételével);
  6. növényvédő szerek és hatóanyagaik;
  7. nem veszélyes hulladék;
  8. "A" és "B" tűzveszélyességi osztályba sorolt anyag (kivéve a tüzelőolaj, a propán vagy propán-bután gáz és az üzemanyag).

Más termékek forgalmazása esetén működési engedélyt nem kell kérelmezni, de a kereskedelmi tevékenység folytatására irányuló szándékot be kell jelenteni a jegyzőnek.

Előfordulhat természetesen, hogy működési engedélyt ugyan nem kell igényelni, de bizonyos termékek forgalmazásához külön hatóság engedélye szükséges. Ilyenkor a külön engedély iránti kérelmet - a tevékenység kötelező bejelentésével egyidejűleg - a jegyzőhöz is be lehet nyújtani, aki azt továbbítani fogja a külön engedély kiadására illetékes hatósághoz.

Kihez kell benyújtani a működési engedély iránti kérelmet?

A kérelmet a kereskedelmi tevékenység helye szerinti települési jegyzőhöz, Budapesten a kerületi önkormányzat jegyzőjéhez kell benyújtani.

Mit kell tartalmaznia a működési engedély iránti kérelemnek?

A kérelemben meg kell adni a kereskedő fontosabb adatait (a kereskedő nevét, címét, illetve székhelyét, cégjegyzékszámát, egyéni vállalkozói nyilvántartási számát, illetve a kistermelő regisztrációs számát, valamint a kereskedő statisztikai számát), az üzlet adatait (az üzlet tulajdonosának nevét; az üzlet címét, helyrajzi számát, alapterületét, használatának jogcímét; az üzlet elnevezését és napi/heti nyitvatartási idejét), a forgalmazni kívánt üzletköteles és egyéb termékeket (külön kiemelve az árusítani kívánt jövedéki termékeket), a folytatni kívánt kereskedelmi tevékenység jellegét (kiskereskedelem vagy nagykereskedelem) és a kereskedő nyilatkozatát arról, hogy kéri-e az engedélyezési eljárásban szemle megtartását.

A kérelemhez csatolni kell nem a kérelmező tulajdonában lévő üzlet esetében az üzlet használatának jogcímére (bérlet stb.) vonatkozó igazoló okiratot (a tulajdoni lap kivételével); haszonélvezet esetében - ha nem a tulajdonos vagy a haszonélvező a kérelmező - a haszonélvező hozzájárulását igazoló okiratot; közös tulajdonban álló üzlet esetében pedig, ha nem a tulajdonostársak közössége a kérelmező, a tulajdonostársak hozzájárulását igazoló okiratot.

Helyszíni szemle az engedélyezési eljárás során

Az eljárás során a jegyző a kereskedő kérelmére a szakhatóságokkal közös helyszíni szemlét tart. A helyszíni szemléről értesíti az üzlettel közvetlenül szomszédos, az üzlettel közös határvonalú, telekhatárú ingatlanok tulajdonosait (társasház esetében a közös képviselőt vagy az intézőbizottság elnökét, lakásszövetkezet esetében az elnököt) is. Az értesítésben a jegyző felhívja az ügyfelek figyelmét, hogy távolmaradásuk a szemle megtartását nem akadályozza. Távolmaradás esetén a szemle időpontja előtt a jegyzőhöz írásban észrevételeket lehet benyújtani, melyeket a jegyző a szemlén ismertet.

Nyilvántartás a működési engedéllyel rendelkező üzletekről

Ha a jegyző megadja a működési engedélyt, erről igazolást ad ki a kereskedőnek, és az üzletet nyilvántartásba veszi. A jegyző által vezetett nyilvántartás nyilvános, a jegyző a nyilvántartást az önkormányzat honlapján közzéteszi.

A kereskedő bejelentési kötelezettsége

Ha a működési engedély megadását követően változás következik be az üzlet adataiban, azt a kereskedő haladéktalanul, illetve a nyitvatartási idő megváltozása esetén az azt megelőző nyolc napon belül köteles bejelenteni a jegyzőnek. (Az üzlet használatára jogosult személyében bekövetkező változást az új jogosultnak kell bejelentenie.)

Az üzlet megszűnését a megszűnést követő nyolc napon belül kell bejelenteni a jegyzőnek. A jegyző a bejelentést követően haladéktalanul visszavonja a működési engedélyt, és az üzletet törli a nyilvántartásból.

A jogsértő kereskedővel szemben alkalmazható szankciók (az üzlet ideiglenes bezáratása, a működési engedély visszavonása, illetve az üzlet azonnali bezáratása)

Ha a kereskedő a tevékenységére, a forgalmazott termékre, illetve annak árusítására vonatkozó jogszabályi előírásoknak nem tesz eleget, és a jogsértés másként nem orvosolható, a jegyző az észlelt hiányosságok megszüntetéséig, de legfeljebb kilencven napra az üzletet ideiglenesen bezárathatja.

A jegyző a működési engedélyt visszavonja és az üzletet bezáratja, ha

  1. a működési engedély kiadásának feltételei már nem állnak fenn,
  2. a kereskedő az üzlet ideiglenes bezáratásának időtartama alatt sem tesz eleget a jegyző határozatában foglaltaknak,
  3. a kereskedő veszélyes mértékű környezeti zaj esetén, a lakók egészséges életkörülményeinek és pihenéshez való jogának biztosítása érdekében, a jogsértő állapot megszüntetéséig elrendelt kötelező éjszakai zárva tartási időszak alatt továbbra is nyitva tart,
  4. a kereskedő veszélyes mértékű környezeti zaj esetén a hirdetés vagy figyelemfelhívás céljára szolgáló hanghatásokat okozó eszközt használatának megtiltása ellenére tovább használja.

Amennyiben az ellenőrzés során megállapítást nyer, hogy a kereskedő működési engedéllyel nem rendelkező üzletben forgalmaz üzletköteles termékeket, a jegyző köteles az üzletet azonnal bezáratni.

Forrás: Magyarország.hu (https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugyek/410009/Vallalkozasi_engedelyek20091202.html?ugy=uzlmukeng.html)

Engedély-és bejelentésköteles vállalkozások indítása

A magyarorszag.hu-n megtalálhatóak azon vállalkozások listája, amelyek elindítása engedély, illetve bejelentésköteles. Ezeket névsorban, felsorolásszerűen listázom ki. Részletes tudnivalókat az egyes tevékenységek nevére kattintva lehet elolvasni.

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) számára egy pályázatokkal foglalkozó vállalkozás összeállította az 2012. március 1-jén aktuális pályázatok listáját.

Ezt - szokásunkhoz híven - a Fiatal és Kezdő Vállalkozók Egyesületének tagjai, illetve hírlevélolvasói számára is közzétesszük itt, a blogon.

Az anyag terjedelmes, de könnyen áttekinthető. Minden területhez (pl. mezőgazdaság, vállalkozás, oktatás, stb.) külön munkalapon listázza az aktuális pályázatokat.

Minden pályázat kapcsán láthatóak a főbb adatok (kik pályázhatnak, mekkora összegben, mekkora a támogatás aránya, stb.), de látható a link is, ahonnan részletes, teljeskörű információt tölthetnek le érdeklődők!

A pályázatok xls formátumú táblázata (Letöltéshez klikk jobb gombbal, majd "mentés másként...")

Ha a pályázatokkal kapcsolatban konkrét kérdése van, vagy további információt szeretne, kattintson bátran a cikk alatt megjelenő ajánlatokra!

Forrás, letölthető: http://efke.hu/blog/

Melyik vállalkozási formát válasszam?

Vállalkozás indítás kapcsán a gyakori kérdések közé tartozik az alábbi probléma is, amelyre együttműködő partnerünk segítségével, a Porter & Hunt Kft.-vel  igyekszünk gyakorlatias választ adni.

„Hogyan, mi alapján válasszak a vállalkozási formák közül? Melyiknek milyen előnye, hátránya van?"

Miért fontos a kérdés? Miután megalapítottuk a vállalkozásunkat, sokkal egyszerűbb egy új vállalkozást létrehozni, mint a meglévő formáját megváltoztatni.

A vállalkozási forma kiválasztása nagyban függ attól, hogy milyen céllal hozza létre a szervezetet (mi lesz a tevékenység, ahhoz kapcsolódóan kell-e bármit is engedélyeztetni, milyen bevételekkel, kiadásokkal számol, stb.), illetve, hogy az induláshoz milyen feltételek (van-e már egy hely, amiből székhelyet lehet csinálni, milyen összegű törzstőkét tud vállalni) állnak az ön rendelkezésére.

Betéti társaság

A napokban olvastam egy írást arról, hogy várható, hogy a Betéti társasági (Bt.) forma szép lassan kikopik a magyar gazdaságból, hiszen nem igazán van előnye a Kft-vel szemben.

Elmondható, hogy Bt. vállalkozási formát elsősorban kisebb tőkeigényűalacsony kockázatú, családi jellegű vállalkozások esetén érdemes választani. (akár 10.000 Forint tőkével megalapítható),

Legalább egy beltag és egy kültag szükséges a Bt. megalapításához. A beltag a vállalkozás kötelezettségeiért saját vagyonával is felel, a kültag pedig a vállalkozásba befektetett vagyona mértékéig.

Érdemes tudni, hogy a vállalkozások szubjektív közmegítélésében ennek a vállalkozási formának kisebb a respektje.

Ennek a formának előnye, hogy olcsó, hátránya az alacsonyabb közmegítélés valamint a beltag teljes vagyoni felelőssége.

Korlátolt felelősségű társaság

A Korlátolt felelősségű társaság (Kft.) a Bt-nél valamivel nagyobb tőkeigényű (minimum 500.000 Forint törzstőkét kell biztosítani), jellemzően nem családi, hanem inkább üzleti partner alapon szerveződő vállalkozás formája.

Akár a törzstőke egésze is biztosítható apporttal (azaz nem pénzbeni hozzájárulással). Az apport lehet eszköz, gép (pl. számítógép, irodabútor, személygépkocsi), de akár know-how is (pl. a vállalkozás működtetésének titkos módszertana.). Az apport olyan értéken kerül be a vállalkozásba, amilyen értéket a vállalkozás tulajdonosai elismernek.

A Kft. cégformát igazából bárkinek érdemes választani, aki a törzstőkét biztosítani tudja. A Bt-hez képest igazi hátránya nincs, de több előnye is van.

Előnyként elmondható, hogy a tulajdonos nem felel teljes vagyonával a vállalkozásért, és magasabb a közmegítélése (komolyabb cégnek tartják), valamint adott esetben könnyebben eladható. Hátrány esetleg a nagyobb tőke előteremtése és a valamivel magasabb alapítási díj.

Nyílt Részvénytársaság

Jelentős tőkeigényű (5-20 millió Forint), illetve jogszabályi előírások folytán ehhez a társasági formához kötött vállalkozások választják a Részvénytársasági (Rt.) formát.

A részvénytársaság kötelezettségeiért - törvényben meghatározott kivétellel - a részvényes (azaz a tulajdonos) nem felel.

Ezt tényleg csak akkor érdemes választani, ha a jogszabályok előírják, vagy ha nagyértékű apportot tesznek a cégbe.

Egyéni vállalkozás

Az egyéni  vállalkozás főként azoknak lehet jó választás, akik tényleg kis pénzből szeretnének vállalkozni és nem terveznek nagyobb forgalmat. (Az elérhető forgalomnak természetesen nincs jogszabályi korlátja, azaz akár milliárdos forgalmú vállalkozás is létezhet egyéni vállalkozói formában.)

Az egyéni vállalkozás jelentős hátránya, hogy saját vagyonával felel a tulajdonos.

Előny, hogy nagyon kis költségen (nincs ügyvédi díj) elkezdhető, és míg a fenti vállalkozási formákat csak felszámolással lehet bezárni, egy egyéni vállalkozást a vállalkozói igazolvány leadásával és az adóhivatalhoz beadott záró bevallással egyszerűen be lehet fejezni.

Vállalkozás indítás: Kérdések és válaszok

A “Vállalkozás-indítás – Kérdések és válaszok rovatban” vállalkozások indításával kapcsolatban kapott kérdéseket válaszolunk meg. Azért írom többesszámban, mert a válaszadásban segítségemre van a Fiatal és Kezdő Vállalkozók Egyesületének partnere, a Porter & Hunt Kft.

Egyúttal arra bíztatok minden kedves olvasót, ha van kérdése, ossza meg velünk, igyekszünk gyorsan és gyakorlatiasan válaszolni!

A mai kérdésünk egy konkrét pályázathoz kapcsolódik.

„Tisztelt Hegyi Gábor!

Vállalkozást, pontosabban egy kft.-t szeretnék indítani. A törzstőke meglenne hozzá, de a berendezésre konkrétan 1 gépre (ami 5-6millió forint + 1 millió alapanyagra + telephelyre) már nem lenne keret.

A vállalkozás alapítás most lenne esedékes 1-2 hónapon belül, és az lenne a kérdésem, hogy ilyen feltételek mellett lehetne-e pályázni a GOP-2011-2.1.1/M-es pályázatra.

Kábelfeldolgozással foglalkoznánk.

Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.”

Kedves János!

Egy teljes lezárt üzleti évvel nem rendelkező vállalkozások abban az esetben pályázhatnak a fenti pályázatra, amennyiben a Közvetítőhöz hitelbírálat céljából benyújtott üzleti terv alapján megfelelnek a Pályázati Felhívás B.1; B.3. és B.4. pontjai szerinti kritériumoknak (adminisztrációs, üzletági, és tevékenységi korlátozások) és a beruházás nem a Közép-Magyarországi Régióban fog megtörténni (vagyis nem Budapesten és Pest megyében).

Amit ezzel kapcsolatban érdemes tudni a kezdő vállalkozásoknak, hogy a legtöbb közvetítő kér ingatlan-fedezetet ehhez a támogatáshoz, hiszen itt egy vissza nem térítendő (max. 10 millió Forint) és egy visszatérítendő támogatásról (max. 20 millió Forint) – vagyis kedvezményes kamatozású hitelről – van szó.

Fontos még tudni, hogy önerőt mindenképpen szükséges biztosítani, vagyis a pályázott összeg 10%-át igazolni kell, mint önerőt, valamint azt, hogy a vissza nem térítendő támogatás nem haladhatja meg a hitel összegét.

Aztán még egyéb költségekkel is érdemes számolni – itt a pályázatíráson kívül van a közvetítőnek egy max. 50 ezer Ft-os díja, valamint ha közokiratba foglalják a jelzálogot, közjegyzői díj, esetleg dokumentációs díj jöhet még szóba.

Mindenképpen ajánljuk, hogy konzultáljon pályázatírókkal, hogy pontosan lássa a költségeket, a támogatásokat és azt, hogyan tud ezekhez minél hatékonyabban hozzájutni. (A cikk fölött/alatt látható hirdetésekben gyakran lehet pályázatíró cégek nevével találkozni, érdemes lehet őket megkeresni.)

Nagyon fontos még, hogy ez egy kombinált támogatás, vagyis a hitel nélkül a vissza nem térítendő támogatás nem kérhető. Azt azért biztatásképpen el tudjuk mondani, hogy elég sokan éltek már ezzel a lehetőséggel, mert ha a fedezet megfelelő, akkor a legnagyobb akadály elhárul a támogatás megszerzésére.

A pályázati felhívás elég részletes, mindenképpen érdemes elolvasni.

A kérdést megválaszolta Hegyi Gábor és az EFKE együttműködő partnere: Porter & Hunt Kft.

Üdvözlettel, Hegyi Gábor

Fiatal és Kezdő Vállalkozók Egyesülete, elnök

Kaphatok e támogatást vállalkozás indításához?

A leggyakoribb kérdés, amely befut hozzánk ez: "Kaphatok-e támogatást vállalkozás indításához?"

Ezért nekiálltam és összegyűjtöttem némi információt, ami segít tisztán látni a kérdésben.

Vállalkozás indításához gyakran a munkaügyi központok tudnak támogatást adni annak a személynek, akit

  • a munkaügyi központ legalább három hónapja álláskeresőként nyilvántart, vagy
  • aki rehabilitációs járadékban részesül,
    és aki önmaga foglalkoztatását egyéni vállalkozás keretében, gazdasági társaság - a társaság tevékenységében személyesen közreműködő - tagjaként, vagy mezőgazdasági őstermelőként oldja meg.

Az alábbi támogatások nyújthatók:

  1. 3 millió Ft-ig terjedő tőkejuttatás visszatérítendő vagy vissza nem térítendő formában, és
  2. legfeljebb hat hónap időtartamra, havonta a kötelező legkisebb munkabér (2011-ben 78000 Ft/hó) összegéig terjedő támogatás,
  3. a vállalkozói tevékenység folytatásához és megkezdéséhez szükséges szaktanácsadás költségei.

Az 1. támogatás megállapításának további feltétele - a beruházás költségének legalább 20 százalékát elérő - saját forrás, továbbá a támogatás visszatérítése, illetőleg anyagi biztosíték megléte.

Az 1-2. pontokban meghatározott támogatások - pályázati eljárás alapján - együttesen és külön-külön is nyújthatók.

(A fenti információk forrása: https://segitseg.magyarorszag.hu/gyik/janKV_9_allaskereso.html)

Azonban!

Szeretném felhívni a kedves olvasók figyelmét, hogy csakis akkor döntsenek vállalkozás elindítása mellett, ha azt akkor is érdemes lenne elindítani, ha semmilyen támogatás nem állna rendelkezésre!

Éppen ezért nagyon fontos, hogy mielőtt tényleg cégalapításra, vagy egyéni vállalkozói igazolvány kiváltására adják a fejüket, készítsenek üzleti tervet.

Fontos! Az üzleti tervet nem tudja más elkészíteni helyettünk, hiszen nem maga a terv lesz a fontos, hanem a tervezés folyamata, amely során alaposan átgondolják, hogy miként működik majd a vállalkozás, mit és hogyan fognak csinálni, honnan lesznek vevők, honnan lesz bevétel.

Vállalkozás indítás: Kérdések és válaszok

A "Vállalkozás-indítás - Kérdések és válaszok rovatban" vállalkozások indításával kapcsolatban kapott kérdéseket válaszolunk meg. Azért írom többesszámban, mert a válaszadásban segítségemre van a Fiatal és Kezdő Vállalkozók Egyesületének partnere, a Porter & Hunt Kft.

Egyúttal arra bíztatok minden kedves olvasót, ha van kérdése, ossza meg velünk, igyekszünk gyorsan és gyakorlatiasan válaszolni!

Az alábbi kérdés a rendhagyó kategóriába tartozik, viszont azt gondolom, hogy a válaszok nem csak a kérdezőnek, de más, hasonló helyzetben lévő olvasók számára is hasznosak lehetnek.

Tanácsot szeretnék kérni Önöktől.
Férjemmel közös vállalkozást szeretnénk.
Mivel érdemes foglalkozni, boltot vagy irodát nyitni ? Én rugalmas vagyok, jöhet bolt, iroda, bármi. Minden tanácsot, segítséget elfogadunk. Várom a jobbnál jobb ötleteket! Nem budapestiek vagyunk.
Választ előre is köszönöm!
Üdv: Petra

Kedves Petra!

Egy ilyen esetben nagyon fontos látni, hogy milyen tőkével, hol szeretnének elindítani valamit, illetve egyéb tényezők is fontosak: például milyen a végzettségük, milyen kapcsolataik vannak, milyen az adott térségben a piac, mi az, amire inkább igény van, és még sorolhatnám sokáig.

Konkrét választ nem tudunk adni, szükséges lenne, hogy, a fenti kérdések alapján végiggondolja, mi lenne a legmegfelelőbb.

Azonban segítségként tudok Önöknek ajánlani pár hasznos honlapot, ami segít a tervezésben, ötletelésben:
http://lehetosegmenedzsment.blog.hu/

http://ateceged.hu/cegmukodtetes/hogyan-allitsunk-fel-mukodokepes-strategiat

http://ateceged.hu/cegmukodtetes/tervezesi-hiba-sokba-kerul-az-eltevedes

Amint a konkrét ötlet megfogalmazódik, ahhoz kapcsolódóan már lehet számításokat végezni, üzleti tervet előkészíteni, hogy az ötlet megvalósíthatósága láthatóvá váljon, és a cég már az első időben is sikeres legyen.

A kérdést megválaszolta az EFKE együttműködő partnere: Porter & Hunt Kft.

Hadd egészítsem ki a saját gondolataimmal a fenti választ.

Az ötletelés egy olyan feladat, amelyet senki nem végezhet elhelyettünk. A saját ötletünket kell megvalósítanunk, nem másvalakiét. (valójában nem is tud elvégezni)

De hogyan találjunk ötleteket?

Figyeljük, mire van szükség a piacon, mit vesznek a fogyasztók már most is!

Létező igényt igyekezzünk feltárni és arra kínálni megoldást a vállalkozásunkban.

A teljesen új ötletek kapcsán komoly veszélyforrás, hogy esetleg a keresletet is nekünk magunknak kell megteremteni. Ez persze nem lehetetlen, de egészen biztos, hogy a folyamat nem lesz se gyors, se olcsó.

Fontos, hogy a jelenleg is elérhető megoldásokhoz képest eltérőek legyünk (ha egy az egyben másolunk, csak egy leszünk a sok közül és igen nehéz dolgunk lesz ügyfeleket találni), akár minőség, akár sebesség, akár más szempont alapján. Egyszerűbben: Nézzük meg, mi az ami másoknak működik és csináljuk jobban náluk, vagy csináljuk egy célzottabb közönségnek.

Ehhez pedig nyitott szemmel és tudattal kell járnunk, szemlélődnünk a világban.

Ha minden kötél szakad és nincs ötletünk, akkor ez a csapat hónapról hónapra új, konkrét ötleteket mutat be.

Üdvözlettel, Hegyi Gábor

Fiatal és Kezdő Vállalkozók Egyesülete, elnök


Forrás: http://efke.hu/blog/



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 22
Heti: 38
Havi: 603
Össz.: 169 945

Látogatottság növelés
Oldal: SAJÁT VÁLLALKOZÁS?
CÉGLISTAPANASZ - CÉGEKRE Munkavállalóktól - megtörtént esetek - írj Te is! - © 2008 - 2024 - ceglistapanasz.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »